İlahiyat ve İslami İlimler Akademik Çeviri Desteği

Kasım 19, 2021

Hizmetler Hakkında: Çeviri ve Revizyon

Akademik çalışmaların bir parçası olan özet bölümleri zorunlu olarak yabancı dilde ve çoğunlukla İngilizce olarak sunulmaktadır. Yazarlar ise bu aşamada özetlerinin çevirisi veya yaptıkları çevirinin revizyonu konusunda desteğe ihtiyaç duymaktadır.

Bizler, “Makale ve Tebliğ Özetleri (Abstract)” ile “Tez Özetleri (Summary)” için “çeviri ve revizyon” hizmeti sunmaktayız.

Mevcut Çeviri Hizmetleri Hakkında Bazı Notlar

Bu ihtiyacı karşılamaya yönelik hizmet veren birçok büro ve online kurum mevcuttur. Ancak bilhassa İlahiyat ve İslami İlimler sahasında bu hizmetleri almak birçok risk ve pişmanlığı barındırmaktadır. Bunlardan en önemlisi yapılan çevirilerde yabancı dil bilgisinin yeterliliği yanılsamasıdır. Özgün ve kaliteli bir tercüme, yapıldığı alanın kavramsal çerçevesi, işlenen konular ve literatüre hakimiyeti de dil bilgisi kadar gerektirir. Aksi halde büyük hataların ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Sunduğumuz İlahiyat ve İslami İlimler Akademik Çeviri Desteğinin Özellikleri

Titiz bir çalışmanın mahsulü olan çevirilerimiz kavramların doğru karşılığını bulma ve gerektiğinde kavramları transkripsiyon sistemine uygun biçimde özgün halleri ve parantez için çevirileriyle sunulmasına özen gösterir. Ayrıca yazım ve dilbilgisi kuralları olması gerektiği gibi gözetilir.

Çeviri Desteği Sunulan Diller

İngilizce ve Arapça

Kadro

Çeviri destekleri alanında uzman bir kadro tarafından sağlanmaktadır.

Hizmet Süresi

Özetler için sunulan çeviri ve revizyon hizmetlerinin süresi maksimum 3 gündür.

Gizlilik

Hizmet alan çalışmalara dair bilgiler kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.

Ücretlendirme Politikası

Kelime sayısı esaslı bir ücretlendirme politikası gözetilir. 150 kelimeye kadar olan özetler 75 tl, 150 kelimenin üzerindeki çeviriler ise bu oranda artarak ücretlendirilir.

Geri Dönüş İndirimi

Çeviri hizmeti alanlar tarafından yapılacak referans nitelikli geri dönüş ve hizmetlere dair yorumlar anonim olarak paylaşılacaktır. Bu şekilde geri dönüş yapan yazarlara aldıkları hizmet için %10’luk bir indirim uygulanır.